Dekobrik - tehla

Kamenný obklad vo forme plátov alebo prvkov na imitácie kamenných stien. Používa sa na zvýraznenie jednotlivých stien v interiéri i exteriéri, kde sa vyžaduje vzhľad klasického kamenného muriva. V exteriéri sa obklad používa ako konečná vrstva muriva namiesto omietok pri klasickej výstavbe alebo pri zatepľovaní stavby kontaktným zatepľovacím systémom. Váha obkladu je cca 4kg/m2. Vhodný je najmä na sokle, oplotenia a fasády ale aj drobnu archytektúru ako kozuby a pod.. Rozmery plátu sú od 0,380m2  do 0,480m2 ( závisí podľa druhu vzoru kameňa)  pri hrúbke kameňov cca 2-4mm podľa typu. Tvary a rozmery nájdete v našom e-shope, kde si môžete obklad objednať. Vzorky hotových produktov máme pre Vás v našej predajni.

Mriežka je na jednej strane formátovaná aby bolo možné nadpájať jednotlive listy ku sebe. Tak isto uloženie kameňov umožňuje spájanie jednotlivých plátov zasunutím do seba. 

Materiál kameňov je z polymer-maltových zmesí čo zaručuje ich životnosť a dáva im ohybnosť pri vyšších teplotách.

Farebné odtiene a vzorky si môžete vybrať priamo v galérií hotových produktov v kamennej predajni Sniežka na Ivanská cesta 2,

 Bratislava – Ružinov

Dekobrik – kamenný obklad

Dekorta - sklotextilná intetriérová tapeta

DEKORTA je materiál pre tvorivých ľudí.Poskytuje nekonečné možnosti pri vlastnom stvárnení stien,kde určujete vzor,farbu a spôsob aplikácie. Je to minerálna tapeta  s novým designom a vlastnosťami a jednou z jej foriem je tapeta vo forme listov. Listy sú z jemnej sklotkaniny majú rozmer 0,5x1m, pričom na ich povrchu je vzor v tvare štrukturovanej omietky. Výber týchto vzorov je v katalógu vzorov .Na povrchu Dekorty sú textúry hrubé do 3 mm čím jej poskytujú výrazný dekoračný vzhľad.Je pretierateľná každou farbou a textúra je viditeľná aj po mnohých náteroch.Dekorta tým že je na podložke zo sklenej rohože /vlies/, ktorá sa výborne spája bez viditeľného spoja, poskytuje ucelené steny bez spojov.

Vyrába sa vo variantoch :

– dekorta omietková tapeta

– dekorta listové vzory

– dekorta bordúra

– dekorta obrazy